Stopery ALPINE

Przedstawiamy najnowocześniejsze stopery do uszu dostępne na rynku,
produkowane z uwzględnieniem potrzeb najbardziej wymagających klientów.

Indywidualne stopery do uszu na każdą okazję

Wszystkie stopery firmy Alpine są produkowane z bardzo elastycznego i wytrzymałego materiału termoplastycznego. Dzięki ciepłocie ciała, wkładki dopasowują się do kształtu kanału słuchowego, dlatego stopery firmy Alpine są bardzo wygodne w noszeniu. Wszystkie stopery są dostarczane w plastikowym etui służącym do ich przechowywania i transportu.

SLEEPSOFT ®

Jeśli przeszkadza ci chrapanie, potrzebujesz większej koncentracji w nauce lub po prostu chcesz się wyspać w ciszy i spokoju, to te stopery są właśnie dla ciebie.
Wiele osób jest w sytuacji gdzie partner chrapie, co często uniemożliwia spokojny sen. Czasami też chcemy w spokoju przygotować się do egzaminu na studiach lub zwyczajnie poczytać książkę. Zdarzają się też miejsca w których w nocy jest na tyle głośno że spokojny sen często nie jest możliwy lub ze względu na charakter pracy zmuszeni jesteśmy do spania w dzień.
Dla tych wszystkich osób zostały stworzone stopery Alpine SleepSoft®, które są wyposażone w specjalny filtr, który zatrzymuje pewne częstotliwości dźwięku, przepuszczając inne. W rezultacie usuwa dźwięki powstające w wyniku hałasu miejskiego, chrapania, głośnych sąsiadów i inne dźwięki z otoczenia, jednocześnie pozwalając słyszeć dźwięki wysokiej częstotliwości jak np. płacz dziecka, dzwonek do drzwi lub dźwięk budzika.
STOPERY ALPINE
Alpine FlyFit with earplug - STOPERY ALPINE

FLYFIT ®

Długie loty już nie będą męczące. Latanie samolotami jest bardzo monotonne i naraża nas na bardzo uciążliwe hałasy np. odgłos silników, a także nieprzyjemne uczucie zmian ciśnienia powietrza w kabinie w czasie lądowania i startu. Czasami jest to bardzo nieprzyjemne a nawet bolesne.
FlyFit® jest idealnym rozwiązaniem na te wszystkie niedogodności. Stopery te zostały opracowane głównie do użytku w czasie podróży lub podczas wakacji. Specjalny filtr akustyczny tłumi nieprzyjemne dźwięki otoczenia w samochodach, pociągach lub w samolotach i chroni użytkownika przed nadmiernym hałasem otoczenia. Redukuje także nieprzyjemny nacisk na błonę bębenkową, spowodowany zmianami ciśnienia podczas startu i lądowania.
Stopery FlyFit® zapewniają odpoczynek i relaks podczas długich lotów, więc po przybyciu na upragnione wakacje czujemy się bardziej wypoczęci i mniej odczuwamy zmęczenie po podróży.

WORKSAFE ®

Szlifowanie, wiercenie, rozdrabnianie czy cięcie, wszystkie te czynności powodują nieprzyjemny i bardzo dla nas szkodliwy hałas, nie tylko w pracy ale także podczas prac domowych.
W zakładach pracy używanie produktów ochrony słuchu jest obowiązkowe powyżej 80dB, ludzie na szczęście coraz częściej zdają sobie sprawę że ochrona słuchu jest bardzo ważna także w domu podczas wykonywania drobnych napraw czy remontów, lub po prostu majsterkowania. Jednak często decydują się na niewygodne zatyczki do uszu które uwierają kanał słuchowy i powodują nieprzyjemne uczucie izolacji.
Stopery WorkSafe® są ich przeciwieństwem, są bardzo wygodne, mają długą żywotność, nie powodują uczucia izolacji, a dzięki specjalnemu filtrowi pozwalają wyraźnie słyszeć mowę, radio i odgłosy otoczenia.
Alpine WorkSafe with earplug - STOPERY ALPINE
Alpine SwimSafe with earplug - STOPERY ALPINE

SWIMSAFE ®

Bardzo dużo ludzi cierpi z powodu wody w uszach podczas kąpieli, w rzeczywistości problem ten dotyczy aż 4 osób na 1000, głównie dzieci.
W większości przypadków korzystamy aby rozwiązać ten problem korzystamy z wosku, zatyczek z pianki, lub impregnowanej waty, co powoduje nieprzyjemne uczucie nacisku na kanał słuchowy i dyskomfort.
Właśnie ze szczególnym uwzględnieniem tych osób opracowaliśmy stopery SwimSafe®. Specjalne filtry zastosowane w tych stoperach zapobiegają przedostawaniu się wody do uszu podczas kąpieli, jednocześnie pozwalając zachować słyszenie mowy i dźwięków otoczenia na normalnym poziomie.

PARTYPLUG ®

Noc w dyskotece, na koncercie czy imprezie jest bardzo fajna, ale szum czy piszczenie w uszach nawet do kilku dni po imprezie już nie należy do przyjemności.
Poziom hałasu na dyskotekach, koncertach i innych imprezach masowych może być bardzo szkodliwy i powodować nieodwracalne skutki. Co roku wiele osób cierpi na głuchotę spowodowaną zbyt głośną muzyką na dyskotekach.
Firma Alpine® dla takich właśnie osób opracowała stopery PartyPlug®, wyposażone w specjalny filtr, dzięki któremu rozmowy są lepiej słyszalne i nadal można się cieszyć muzyką, a także nie odczuwać zmęczenia powodowanego hałasem.
Alpine PartyPlug Silver grey with earplug - stopery Alpine
Alpine Pluggies Kids with earplug - STOPERY ALPINE

PLUGGIES ®

Pluggies™, nowe wielofunkcyjne stopery firmy Alpine opracowane specjalnie dla dzieci, pozwalają zarówno uniknąć przedostawania się wody do uszu podczas kąpieli, prysznica, czy też wizyty na basenie, jak również chronią dziecięcy słuch na koncertach, imprezach sportowych czy też w samolocie.
Specjalna konstrukcja składająca się z dwóch termoplastycznych kołnierzy, idealnie dopasowuje się do kształtu dziecięcych kanałów słuchowych. Zastosowany filtr nie przepuszcza wody, zmniejsza jednocześnie hałas otoczenia, pozostawiając dźwięki mowy wyraźnie słyszalne.
Stopery te są także idealne podczas zapalenia ucha lub perforacji błony bębenkowej u dzieci.

MUSICSAFE ® PRO

Muzycy są bardzo narażeni na uszkodzenia słuchu, dlatego firma Alpine opracowała specjalnie stopery Music Safe® Pro, dla muzyków do ochrony słuchu podczas prób i koncertów.
Music Safe® Pro posiada trzy zestawy filtrów o różnych wartościach tłumienia, które można użyć w większości przypadków na koncertach czy podczas prób. Muzyka nadal pozostaje wyraźnie słyszalna, ale stopery dają nam odpowiednią ochronę przed utratą słuchu. Stopery Alpine są bardzo wygodne i praktycznie niewidoczne.
Alpine MusicSafe Pro
Alpine MotoSafe - motocross - STOPERY ALPINE

MOTOSAFE ®

Czy po dłużej jeździe na motocyklu, nadal czujesz się jak byś był na autostradzie?
W czasie jazdy motocyklem największy hałas jest wytwarzany przez szum wiatru, który najczęściej jest słabo tłumiony przez większość używanych kasków motocyklowych.
Regularne narażanie się na hałas powyżej 80dB prowadzi do nieodwracalnego uszkodzenia słuchu, a należy pamiętać że przy jeździe motocyklem z prędkością 120km/h jesteśmy narażeni na hałas spowodowany szumem wiatru na poziomie 98dB, co po około 7 minutach może już powodować nieodwracalne szkody w naszym słuchu.
Dlatego firma Alpine opracowała specjalne stopery MotoSafe®, dzięki którym nadal możemy słyszeć odgłos silnika w naszym motocyklu, dźwięki otoczenia będąc jednocześnie skutecznie chronieni przed niebezpiecznymi i nieprzyjemnymi dźwiękami powstającymi szumu wiatru.

Zalety Stoperów Alpine

  • Specjalny filtr tłumiący szkodliwe i irytujące dźwięki otoczenia

  • Mowa i dźwięki otoczenia są nadal słyszalne

  • Świetne dopasowanie, pasują do każdego ucha, mają bardzo długą żywotność

  • Pod wpływem ciepła dopasowuje się do kształtu kanału słuchowego w ciągu kilku minut

  • System stoperów Alpine jest otwarty, więc nie powodują uczucia izolacji

  • Nie powodują uczucia ciśnienia w uchu