Indywidualne stopery do uszu Alpine

Oferujemy Państwu indywidualne stopery do uszu Alpine. Wykonano je z bardzo elastycznego i wytrzymałego materiału termoplastycznego. W efekcie pod wpływem temperatury ciała użytkownika stopery dopasowują się do kształtu jego kanału słuchowego. Dlatego nie powodują dyskomfortu nawet w przypadku używania przez wiele godzin. Wszystkie zatyczki do uszu są dostarczane w plastikowym etui służącym do ich przechowywania i transportu. Poniżej przedstawiamy dostępne modele.
alpine-stopery-1

Indywidualne stopery do uszu na każdą okazję

Wszystkie stopery firmy Alpine są produkowane z bardzo elastycznego i wytrzymałego materiału termoplastycznego. Dzięki ciepłocie ciała, wkładki dopasowują się do kształtu kanału słuchowego, dlatego stopery firmy Alpine są bardzo wygodne w noszeniu. Wszystkie stopery są dostarczane w plastikowym etui służącym do ich przechowywania i transportu.

SLEEPSOFT ®

Jeśli przeszkadza ci chrapanie, potrzebujesz większej koncentracji w nauce lub po prostu chcesz się wyspać w ciszy i spokoju, to te stopery są właśnie dla ciebie.
Wiele osób jest w sytuacji gdzie partner chrapie, co często uniemożliwia spokojny sen. Czasami też chcemy w spokoju przygotować się do egzaminu na studiach lub zwyczajnie poczytać książkę. Zdarzają się też miejsca w których w nocy jest na tyle głośno że spokojny sen często nie jest możliwy lub ze względu na charakter pracy zmuszeni jesteśmy do spania w dzień.
Dla tych wszystkich osób zostały stworzone stopery Alpine SleepSoft®, które są wyposażone w specjalny filtr, który zatrzymuje pewne częstotliwości dźwięku, przepuszczając inne. W rezultacie usuwa dźwięki powstające w wyniku hałasu miejskiego, chrapania, głośnych sąsiadów i inne dźwięki z otoczenia, jednocześnie pozwalając słyszeć dźwięki wysokiej częstotliwości jak np. płacz dziecka, dzwonek do drzwi lub dźwięk budzika.
STOPERY ALPINE
Alpine FlyFit with earplug - STOPERY ALPINE

FLYFIT ®

Model FlyFit® to produkt idealny na długie loty samolotowe. Monotonne odgłosy silników, a także zmiany ciśnienia podczas startu i lądowania sprawiają, że podróże stają się nieprzyjemne i uciążliwe. W takiej sytuacji warto sięgnąć po specjalnie opracowane profesjonalne zatyczki do uszu, które tłumią dźwięki dobiegające z samochodów, pociągów bądź samolotów. Filtr wykorzystany w stoperach redukuje nieprzyjemny nacisk na błonę bębenkową, spowodowany zmianami ciśnienia. Stopery FlyFit® zapewniają odpoczynek i relaks podczas długich lotów, więc po przybyciu na upragnione wakacje czujemy się bardziej wypoczęci i mniej odczuwamy zmęczenie po podróży.

WORKSAFE ®

Kodeks pracy nakłada na pracodawców obowiązek dostarczania odzieży ochronnej podwładnym, w tym także stoperów bądź ochraniaczy na uszy. W zakładach pracy używanie produktów ochrony słuchu jest obowiązkowe powyżej 80dB. Indywidualne zatyczki do uszu WorkSafe® to idealny wybór. Są wygodne, mają długą żywotność, nie powodują uczucia izolacji, a dzięki specjalnemu filtrowi pozwalają wyraźnie słyszeć mowę, radio i odgłosy otoczenia. Sprawdzą się nie tylko podczas szlifowania, wiercenia, rozdrabniania czy cięcia, ale również w trakcie domowych remontów.
Alpine WorkSafe with earplug - STOPERY ALPINE
Alpine SwimSafe with earplug - STOPERY ALPINE

SWIMSAFE ®

Pływanie to ulubiony sport wielu osób. Niestety całą przyjemność może odbierać woda, która podczas kąpieli dostaje się do uszu. Zwykłe zatyczki do uszu z wosku lub pianki powodują nieprzyjemne uczucie nacisku na kanał słuchowy i dyskomfort. Aby tego uniknąć, warto sięgnąć po stopery SwimSafe®. Zastosowano w nich specjalne filtry, które zapobiegają przedostawaniu się wody do uszu podczas kąpieli, jednocześnie pozwalając zachować słyszenie mowy i dźwięków otoczenia na normalnym poziomie.

PARTYPLUG ®

Specjalne stopery PARTYPLUG stworzono z myślą o tych, którzy lubią spędzać wolny czas na dyskotekach oraz koncertach. Poziom hałasu na imprezach masowych może być bardzo szkodliwy i powodować nieodwracalne skutki. Co roku wiele osób traci słuch w wyniku słuchania zbyt głośnej muzyki. Indywidualne stopery do uszu PartyPlug® wyposażono w specjalny filtr, dzięki któremu rozmowy są lepiej słyszalne, ale nadal można się cieszyć muzyką. Ograniczenie szumów sprawi, że nawet po wielogodzinnej imprezie nie będziecie odczuwać zmęczenia spowodowanego hałasem.
Alpine PartyPlug Silver grey with earplug - stopery Alpine
Alpine Pluggies Kids with earplug - STOPERY ALPINE

PLUGGIES ®

Nie tylko dorośli mogą odczuwać dyskomfort z powodu zbyt silnego natężenia hałasu. Pluggies® to nowe wielofunkcyjne stopery firmy Alpine opracowane specjalnie dla dzieci. Pozwalają uniknąć przedostawania się wody do uszu podczas kąpieli, prysznica, czy też wizyty na basenie. Chronią także dziecięcy słuch na koncertach, imprezach sportowych czy też w samolocie. Specjalna konstrukcja składająca się z dwóch termoplastycznych kołnierzy, idealnie dopasowuje się do kształtu dziecięcych kanałów słuchowych. Zastosowany filtr nie przepuszcza wody, zmniejsza jednocześnie hałas otoczenia, pozostawiając dźwięki mowy wyraźnie słyszalne. Stopery te są także idealne podczas zapalenia ucha lub perforacji błony bębenkowej u dzieci.

MUSICSAFE ® PRO

Grupą narażoną na znaczne uszkodzenia słuchu są muzycy. Dlatego firma Alpine opracowała specjalnie stopery Music Safe® Pro do ochrony słuchu podczas prób i koncertów. Produkt ten wyposażony jest w trzy zestawy filtrów o różnych wartościach tłumienia. Stopery są praktyczne, bardzo wygodne i mało widoczne. Muzyka nadal pozostaje wyraźnie słyszalna, stopery zapewniają zaś odpowiednią ochronę przed utratą słuchu.
Alpine MusicSafe Pro
Alpine MotoSafe - motocross - STOPERY ALPINE

MOTOSAFE ®

Czy po dłużej jeździe na motocyklu, nadal czujesz się jak byś był na autostradzie?
W czasie jazdy motocyklem największy hałas jest wytwarzany przez szum wiatru, który najczęściej jest słabo tłumiony przez większość używanych kasków motocyklowych.
Regularne narażanie się na hałas powyżej 80dB prowadzi do nieodwracalnego uszkodzenia słuchu, a należy pamiętać że przy jeździe motocyklem z prędkością 120km/h jesteśmy narażeni na hałas spowodowany szumem wiatru na poziomie 98dB, co po około 7 minutach może już powodować nieodwracalne szkody w naszym słuchu.
Dlatego firma Alpine opracowała specjalne stopery MotoSafe®, dzięki którym nadal możemy słyszeć odgłos silnika w naszym motocyklu, dźwięki otoczenia będąc jednocześnie skutecznie chronieni przed niebezpiecznymi i nieprzyjemnymi dźwiękami powstającymi szumu wiatru.

Zalety Stoperów Alpine

  • Specjalny filtr tłumiący szkodliwe i irytujące dźwięki otoczenia

  • Mowa i dźwięki otoczenia są nadal słyszalne

  • Świetne dopasowanie, pasują do każdego ucha, mają bardzo długą żywotność

  • Pod wpływem ciepła dopasowuje się do kształtu kanału słuchowego w ciągu kilku minut

  • System stoperów Alpine jest otwarty, więc nie powodują uczucia izolacji

  • Nie powodują uczucia ciśnienia w uchu