Ochronniki słuchu ALPINE

W naszej ofercie znajdą Państwo ochronniki słuchu OtisPro z filtrami Alpine Hearing Protection. Alpine Hearing Protection to holenderska firma, która stworzyła wysokiej klasy system indywidualnej ochrony słuchu. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w naszych ochronnikach sprawiają, że problem negatywnego oddziaływania hałasu na słuch został wyeliminowany. Wyróżnia je nie tylko sposób tłumienia fal dźwiękowych, ale także dopasowanie do budowy anatomicznej ucha przyszłego użytkownika.

Filtry

Firma Alpine produkuje pięć różnych filtrów oferujących różne poziomy tłumienia szkodliwych fal dźwiękowych. Wszystkie filtry Alpine pracują w systemie otwartym, co zapewnia prawidłową wentylację ucha, nie powoduje nieprzyjemnego uczucia ucisku oraz pozwala identyfikować kierunek dźwięków otoczenia oraz mowy.
 • Filtr biały (F10) – filtr o najwyższym stopniu tłumienia dźwięków. Sprawdzi się przede wszystkim podczas wykonywania zadań przy dużym natężeniu hałasu, na przykład przy wbijaniu pali bądź pracy przy myjkach wysokociśnieniowych. Polecany jest on również osobom, które trenują na strzelnicy, Zapewnia on także odpowiednie warunki, pozwalające skupić się na nauce.
 • Filtr czerwony (F8) – filtr o dużej sile tłumienia dźwięków. Z powodzeniem można go stosować w przemyśle ciężkim oraz metalowym. Gwarantuje on także spokojny sen w głośnym otoczeniu. Dzięki niemu snu nie zakłóci nawet głośne chrapanie partnera.
 • Filtr zielony (F7) – filtr o średnim stopniu wytłumienia. Sprawdzi się w pracy w przemyśle drzewnym, lekkim, w budownictwie oraz podczas domowych prac remontowych. Polecany jest także motocyklistom – idealnie chroni przed ulicznym hałasem oraz szumem wiatru.
 • Filtr niebieski (F6) – filtr, który w lekkim stopniu wygłusza dźwięki. Można go używać podczas prac ogrodowych (koszenie trawników), koncertów (szczególnie zalecany dla dzieci). Sprawdzi się jako ochrona pracowników w przemyśle lekkim oraz transportowym.
 • Filtr żółty (F4) – filtr zapewniający niski stopień tłumienia. Mogą go używać osoby, które podczas wykonywania prac, nie są narażone na działanie dźwięków o dużym natężeniu.
Nasze ochronniki spełniają wszystkie normy BHP zarówno Polskie PN-EN 352-2 jak i Europejskie DIN EN 352-2E. Na wykresie przedstawione są krzywe tłumienia poszczególnych filtrów stosowanych w systemie ochrony słuchu Alpine.
Acoustic filter overview

Zalety indywidualnych ochronników słuchu

 • Nasze ochronniki słuchu nie powodują zmęczenia oraz nie występuje w nich efekt izolacji, można pracować w nich nieprzerwanie cały dzień, dzięki temu znacznie zwiększając wydajność pracy.

 • Długa, 5-letnia gwarancja, którą daje nasza firma zapewnia bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat.

 • Koszty związane z zakupem indywidualnych ochronników słuchu w stosunku do zatyczek jednorazowych zwracają się nawet już po roku!

 • Prezentowane ochronniki umożliwiają pełną słyszalność wydawanych poleceń i sygnałów alarmowych dzięki czemu zapewniają większe bezpieczeństwo pracy.

 • Inwestycja w pracowników poprzez indywidualne ochronniki słuchu poprawia motywację do pracy oraz ogranicza straty czasu i materiałów spowodowanych dekoncentracją.

 • Dajemy ubezpieczenie na wypadek zniszczenia lub zgubienia ochronników co daje większą pewność Twojej inwestycji w indywidualne ochronniki słuchu Alpine.