Ochronniki słuchu OtisPro

W naszej ofercie znajdą Państwo ochronniki słuchu OtisPro z filtrami Alpine Hearing Protection. Alpine Hearing Protection to holenderska firma, która stworzyła wysokiej klasy system indywidualnej ochrony słuchu. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w naszych ochronnikach sprawiają, że problem negatywnego oddziaływania hałasu na słuch został wyeliminowany. Wyróżnia je nie tylko sposób tłumienia fal dźwiękowych, ale także dopasowanie do budowy anatomicznej ucha przyszłego użytkownika.

Ochronniki słuchu na wymiar

Ucho nie jest w stanie samodzielnie chronić się przed uciążliwym i bardzo niebezpiecznym hałasem. Odbiera ono dźwięki przez cały czas, dlatego tak ważne jest to, żeby właściwie zadbać o ten narząd i nie nastawiać go na ekspozycję na regularne oraz silne hałasy. Ochronniki słuchu na wymiar są w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem, w szczególności dla pracowników różnorodnych zakładów produkcyjnych. Warto wiedzieć o tym, że nadmierne i regularne eksponowanie uszu na głośne hałasy może doprowadzić nawet do utraty słuchu. Tworzymy dla naszych klientów w pełni indywidualne ochronniki słuchu, które są idealnie dopasowane do ich potrzeb, dzięki czemu gwarantują wygodę i wysoki komfort podczas użytkowania, a przede wszystkim zapewniają najlepszą ochronę w każdej sytuacji.


Kiedy przydadzą się ochronniki słuchu na zamówienie?

Ochronniki słuchu powinny być używane podczas pracy, w której do uszu pracowników docierają regularne, irytujące albo nieprzyjemne odgłosy. W tym przypadku próg bólu wynosi 120 decybeli. Hałas pracującego silnika przekracza zazwyczaj 80 decybeli i nawet w takiej sytuacji, kiedy pracownik jest narażony na pracę tuż obok głośnej maszyny, może on w późniejszym czasie borykać się z negatywnymi skutkami, jakie wywrze to na jego zdrowiu. Właśnie dlatego warto zainwestować w ochronniki słuchu na zamówienie.

Filtry tłumiące fale dźwiękowe

Oferujemy naszym Klientom 5 filtrów Alpine Hearing Protection o różnym stopniu tłumienia fal dźwiękowych. Każdy z nich zapewnia prawidłową wentylację ucha. Co więcej, filtry nie powodują nieprzyjemnego uczucia ucisku oraz pozwalają identyfikować kierunek dźwięków i mowy. Do wyboru mają Państwo:
 • Filtr biały (F10) – filtr o najwyższym stopniu tłumienia dźwięków. Sprawdzi się przede wszystkim podczas wykonywania zadań przy dużym natężeniu hałasu, na przykład przy wbijaniu pali bądź pracy przy myjkach wysokociśnieniowych. Polecany jest on również osobom, które trenują na strzelnicy, Zapewnia on także odpowiednie warunki, pozwalające skupić się na nauce.
 • Filtr czerwony (F8) – filtr o dużej sile tłumienia dźwięków. Z powodzeniem można go stosować w przemyśle ciężkim oraz metalowym. Gwarantuje on także spokojny sen w głośnym otoczeniu. Dzięki niemu snu nie zakłóci nawet głośne chrapanie partnera.
 • Filtr zielony (F7) – filtr o średnim stopniu wytłumienia. Sprawdzi się w pracy w przemyśle drzewnym, lekkim, w budownictwie oraz podczas domowych prac remontowych. Polecany jest także motocyklistom – idealnie chroni przed ulicznym hałasem oraz szumem wiatru.
 • Filtr niebieski (F6) – filtr, który w lekkim stopniu wygłusza dźwięki. Można go używać podczas prac ogrodowych (koszenie trawników), koncertów (szczególnie zalecany dla dzieci). Sprawdzi się jako ochrona pracowników w przemyśle lekkim oraz transportowym.
 • Filtr żółty (F4) – filtr zapewniający niski stopień tłumienia. Mogą go używać osoby, które podczas wykonywania prac, nie są narażone na działanie dźwięków o dużym natężeniu.
Nasze ochronniki spełniają wszystkie normy BHP zarówno Polskie PN-EN 352-2, jak i Europejskie DIN EN 352-2E. Na wykresie przedstawione są krzywe tłumienia poszczególnych filtrów stosowanych w systemie ochrony słuchu Otispro.
Acoustic filter overview
Acoustic T filter overview 300x69
krzywa tłumienia popr

Zalety indywidualnych ochronników słuchu

 • Nasze ochronniki słuchu nie powodują zmęczenia oraz nie występuje w nich efekt izolacji, można pracować w nich nieprzerwanie cały dzień, dzięki temu znacznie zwiększając wydajność pracy.

 • Długa, 5-letnia gwarancja, którą daje nasza firma zapewnia bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat.

 • Koszty związane z zakupem indywidualnych ochronników słuchu w stosunku do zatyczek jednorazowych zwracają się nawet już po roku!

 • Prezentowane ochronniki umożliwiają pełną słyszalność wydawanych poleceń i sygnałów alarmowych dzięki czemu zapewniają większe bezpieczeństwo pracy.

 • Inwestycja w pracowników poprzez indywidualne ochronniki słuchu poprawia motywację do pracy oraz ogranicza straty czasu i materiałów spowodowanych dekoncentracją.

 • Dajemy ubezpieczenie na wypadek zniszczenia lub zgubienia ochronników co daje większą pewność Twojej inwestycji w indywidualne ochronniki słuchu Alpine.