Ochronniki słuchu ALPINE

Przedstawiamy system indywidualnej ochrony słuchu znanej holenderskiej firmy Alpine,
która jest ceniona w całej europie za swoje nowatorskie i bezkompromisowe podejście do problemu ochrony słuchu. W naszej ofercie znajdują się zarówno ochronniki słuchu, jak i indywidualne stopery do uszu tej firmy.
alpine-1

Indywidualna ochrona słuchu w miejscu pracy

Indywidualne ochronniki słuchu to najnowsze rozwiązanie problemu ochrony słuchu przed hałasem w miejscu pracy. Proponowany przez nas system firmy Alpine maksymalnie ogranicza skutki wpływu niebezpiecznego hałasu na organizm ludzki. Jego innowacyjność polega nie tylko na sposobie tłumienia fal dźwiękowych, ale przede wszystkim na indywidualnym dopasowaniu do budowy anatomicznej ucha przyszłego użytkownika.

Ochronniki wyposażone są w filtr akustyczny, który tłumi szkodliwe dźwięki, nie ograniczając jednocześnie słyszalności mowy i sygnałów alarmowych. Ze względu na małe wymiary są wygodne w użyciu i estetyczne.

Filtry

Firma Alpine produkuje pięć różnych filtrów oferujących różne poziomy tłumienia szkodliwych fal dźwiękowych. Wszystkie filtry Alpine pracują w systemie otwartym, co zapewnia prawidłową wentylację ucha, nie powoduje nieprzyjemnego uczucia ucisku oraz pozwala identyfikować kierunek dźwięków otoczenia oraz mowy.
 •  F10 Biały – filtr o bardzo dużej sile tłumienia wykorzystywany głównie przy pracach takich jak wbijanie pali czy praca przy myjkach wysokociśnieniowych, sprawdza się również na strzelnicy i kiedy potrzebujemy skoncentrować się na nauce.
 •  F8 Czerwony – filtr o dużej sile tłumienia stosowany w przemyśle ciężkim, metalowym, świetnie sprawdza się także jeśli potrzebujemy spokojnego snu w głośnym otoczeniu lub nasz sen jest zaburzany przez chrapanie naszego partnera.
 •  F7 Zielony – filtr o średnim tłumieniu zalecany w przemyśle drzewnym oraz lekkim, bardzo dobrze spisuje się także w budownictwie i podczas prac remontowych, bardzo dobry do zastosowania jako ochrona motocyklistów przed hałasem powodowanym szumem wiatru.
 •  F6 Niebieski – filtr o małym tłumieniu stosowany z powodzeniem w przemyśle lekkim i transportowym, bardzo dobry do zabezpieczenia słuchu podczas imprez, koncertów lub w dyskotece, świetny podczas koszenia trawników.
 •  F4 Żółty – filtr o bardzo małym tłumieniu do zastosowań przy pracach nie wymagających dużego tłumienia.

Normy

Nasze ochronniki spełniają wszystkie normy BHP zarówno Polskie PN-EN 352-2 jak i Europejskie DIN EN 352-2E. Na wykresie przedstawione są krzywe tłumienia poszczególnych filtrów stosowanych w systemie ochrony słuchu Alpine.
Acoustic filter overview
Acoustic T-filter overview
krzywa-tlumienia-popr

Zalety indywidualnych ochronników słuchu

 • Nasze ochronniki słuchu nie powodują zmęczenia oraz nie występuje w nich efekt izolacji, można pracować w nich nieprzerwanie cały dzień, dzięki temu znacznie zwiększając wydajność pracy.

 • Długa, 5-letnia gwarancja, którą daje nasza firma zapewnia bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat.

 • Koszty związane z zakupem indywidualnych ochronników słuchu w stosunku do zatyczek jednorazowych zwracają się nawet już po roku!

 • Prezentowane ochronniki umożliwiają pełną słyszalność wydawanych poleceń i sygnałów alarmowych dzięki czemu zapewniają większe bezpieczeństwo pracy.

 • Inwestycja w pracowników poprzez indywidualne ochronniki słuchu poprawia motywację do pracy oraz ogranicza straty czasu i materiałów spowodowanych dekoncentracją.

 • Dajemy ubezpieczenie na wypadek zniszczenia lub zgubienia ochronników co daje większą pewność Twojej inwestycji w indywidualne ochronniki słuchu Alpine.