
Jeśli słyszysz odgłosy, których nie wychwytują pozostałe osoby z twojego otoczenia lub jeśli słyszane przez ciebie dźwięki nie pozwalają na skoncentrowanie się i na codziennie funkcjonowanie, a także jeśli są przyczyną bezsenności oznacza to, że cierpisz na popularną dolegliwość akustyczną, czyli szumy uszne. Sprawdź, jakie jest ich źródło oraz jak im zapobiegać.
Przyczyny powstawania szumów w uszach
Szumy uszne powstają na skutek degradacji komórek rzęsatych, znajdujących się w ślimaku. Wyróżnić można kilka przyczyn ich powstawania, w tym przyczyny zdrowotne i mechaniczne. Nieprzyjemne i powodujące dyskomfort szumy w uszach zatem mogą być skutkiem nadciśnienia tętniczego, przebytych stanów zapalnych ucha środkowego i wewnętrznego, półpaśca lub stwardnienia rozsianego.
Bardzo często pojawiają się po doznanych urazach w obrębie czaszki, urazach akustycznych, w trakcie stosowania określonych leków, w efekcie nadczynności tarczycy, miażdżycy lub jako skutek intensywnego stresu. Są również efektem naturalnego procesu starzenia się narządu słuchu. Niemniej często obserwuje się powstawanie szumów usznych w efekcie długotrwałej ekspozycji na duży hałas. Jak im zaradzić?
Co zrobić, aby nie narazić się na szumy w uszach?
Szumy uszne, powodowane występowaniem określonej choroby, najczęściej ustępują wraz z jej wyleczeniem. W ostateczności przeprowadza się leczenie chirurgiczne oraz podaje się leki poprawiające ukrwienie ucha wewnętrznego. W przypadku występowania szumów usznych na skutek naturalnego procesu starzenia się narządu słuchu zaleca się używanie aparatów słuchowych.
Jeśli natomiast jesteś narażony na długotrwałą ekspozycję na duży hałas i w efekcie na urazy akustyczne, rozwiązaniem, zapobiegającym szumom w uszach będzie stosowanie specjalnych, oferowanych przez nas, indywidualnych ochronników słuchu. Są one idealnie dopasowane do ucha każdego użytkownika, dlatego można je nosić przez wiele godzin bez uczucia dyskomfortu i bólu. Doskonale tłumią dźwięki, zapobiegając negatywnym konsekwencjom długotrwałej ekspozycji na hałas, takim jak dekoncentracja, spadek wydajności pracy, wyczerpanie fizyczne i psychiczne, nerwica, zaburzenia hormonalne, stres, a nawet agresja, zaburzenia snu czy problemy z układem krążenia. Oferowane przez nas produkowane indywidualne ochronniki słuchu na wymiar, zapewniając maksimum ochrony.